Bayramoğlu Soğutma

Isıtma Sistemleri

Isıtma Sistemleri

Isıtma işlemini yapan tesislere ısıtma sistemleri denir. Isı konforunun sağlanması ihtiyacından doğmuştur. Kapalı yaşam alanlarında ısı konforu;  verimlilik, sağlık, performans ve kaliteli yaşam için önemlidir. Günümüzde sadece insanlar için değil belli sıcaklıkta çalışması gereken hassas makineler için de önemlidir.

Bayramoğlu Isıtma ve Soğutma Sistemleri olarak yapılarınızda birçok ısıtma seçeneği ile hizmet sağlamaktayız. Isıtma sistemleri uygulanacak alana ve müşteri tercihine göre seçilebilir. 

Isıtma alanında hizmet verdiğimiz bazı seçeneklerimiz ; 

 • Elektrikli Merkezi Isıtıcılar
 • Doğalgazlı Merkezi Isıtıcılar
 • Sıvı Yakıtlı Merkezi Isıtma Sistemleri
 • LPG’li Merkezi Isıtıcılar
 • Odunlu Isıtma Sistemleri
 • Güneş Enerjisi ile Isıtma
 • Yerden Isıtma Sistemleri

Elektrikli Merkezi Isıtıcılar
Ev ısıtma sistemi olarak kullanılan elektrikli merkezi ısıtıcılar, konut ısıtmasında sıkça karşılaşılan bir iklimlendirme sistemidir. Elektrikli ev ısıtma sistemlerinde ısı pompaları önemli bir yere sahiptir. Isı pompalarının çalışma prensibi, ısının çevreden çekilip yüksek sıcaklık bölgesine transfer edilebileceği fikrine dayanır. Evlerimizde kullandığımız klima ve buzdolabı gibi cihazlar ısı pompası türüne bir örnek olabilir. Bu ısıtma sistemlerinde, kış aylarında düşük sıcaklık kaynağı olarak kullanılan dış havadan (ya da bazı modellerde topraktan veya bir su kaynağından) alınan ısının, ısıtılması gereken ortama transfer edilmesi söz konusudur. Kısaca, tıpkı klima gibi bir işleyişe sahip olan ısı pompası, çevreden aldığı havayı ısıtarak ev ortamına transfer etme görevi üstlenir.

Doğalgazlı Merkezi Isıtıcılar
Yüksek kalorili bir gaz yakıt olan doğalgaz renksiz ve kokusuzdur. Yandığında herhangi bir atık oluşturmaz veya asit yağmuruna neden olmaz. Karbondioksit, su buharı ve azot oksit emisyonu ortaya çıkar. Doğalgaz, günümüzde konutlarda ısınma, sıcak su ihtiyacını karşılama ve yemek pişirmede kullanılmaktadır. He an kullanıma hazır olması en büyük avantajıdır. Sipariş vermek ya da stok yapmak gerekmez. Uzun süreli bir enerji kaynağı olup doğalgaz boru hatları ile istenen yere ulaşır.

Sıvı Yakıtlı Merkezi Isıtma Sistemleri
Sıvı yakıtlı merkezi ısıtma sistemleri, genellikle ham petrolden elde edilen akıcı ve ısıl değeri yüksek yakıtlardır. En çok bilinen cinsleri ise; motorin, dizel oil ve fuel oil’dir. Bireysel kat kaloriferi sıklıkla kullanılır. Maliyet açısında diğer seçeneklere göre daha düşük olsa bile kullanımı açısından en pahalı sistemlerden birisidir.

LPG’li Merkezi Isıtıcılar
Sıvı yakıtlı merkezi ısıtma sistemi gibi maliyetli bir sistemdir. Apartman tarzı konutlar için değil daha ziyade müstakil ev tipleri için uygundur. Yakıt tankı bahçeye toprak altına gömülür. Apartmanlarda tüp şeklinde kullanılır. Maliyeti yüksek ve verimlilik olarak diğer ısıtma sistemlerine göre düşüktür.

Odunlu Isıtma Sistemleri
Demirdöküm sobalar ve şöminelerde kullanılan odun ve kömür, özellikle son yıllarda tekrar popülerlik kazanmaya başladı. Son derece iyi bir ısınma sağlarken görsel olarak ta kullanıcıların beğenisini kazandı. Odun kaynaklı ısıtma sistemlerini kaloriferlere bağlamak ta mümkündür. Böylece tüm ev ısıtılabiliyor. Tek dezavantajı odun ve kömür depolamak ve bunun için bir depo alanı belirlemektir.

Güneş Enerjisi ile Isıtma
Enerjisini güneş ışınlarından alan bu sistem, özellikle yaz aylarında yüksek verimlilik sunar. Güneş enerjisi ile ısıtma sistemlerinde özel olarak geliştirilen paneller kullanılır. Bu paneller evin çatısına yerleştirilir ve güneş ışınlarını soğurma yoluyla ısı elde eder, bu ısı da evinizdeki kullanım suyunu ısıtmayı sağlar. Güneş enerjisiyle elde edilen ısı özel bir donanım sayesinde evin içini ısıtmak için de kullanılabilir. Ancak bu teknolojinin başlangıç maliyetleri yüksek olduğundan çok sık tercih edilmez.

Yerden Isıtma Sistemleri
Yerden ısıtma sistemleri daireler, villalar gibi kapalı alanlarda, seralar gibi yarı açık alanlarda ve stadyum, yol, rampa gibi açık alanlarda da kullanılabilir. Tüm bu ısıtma sistemlerine ek olarak bir de termosifon ile ısıtma bulunur. Doğalgazın olmadığı ya da merkezi kalorifer sistemine bağlı olmayan yerlerde kullanılabilecek termosifon, sıcak su elde edilen kazanlı bir sistemdir. Ev ısıtma sistemleri arasından sizin için en uygun olanı bularak siz de yaşam alanlarınıza konfor sunan bir sisteme geçebilirsiniz.

Bayramoğlu Soğutma Çalışma Adımları

 • 01

  Keşif

  İşlem yapılacak alanda planlama, keşif ve uygun hizmet planı tasarlıyoruz.
 • 02

  Planlama

  Yapılan planlama sonrasında uygun ekip ve ekipmanları hazırlıyoruz.
 • 03

  Uygulama

  Planlanan projeyi tamamlamak için çalışmalara başlıyoruz.
 • 04

  Teslimat

  Tamamladığımız projemizi söz verdiğimiz tarihte teslim ediyoruz.