Bayramoğlu Soğutma

Sıhhi Tesisat
(Atık Su ve Temiz Su)

Sıhhi Tesisat
(Atık Su ve Temiz Su)

Su, hayatın temel yapı taşlarından biri olarak hem yaşam alanlarında hem çalışma alanlarında mutlak bir ihtiyaçtır. Suyun kullanılabilmesi için her yapıda mutlaka su tesisatı bulunmalıdır. Bayramoğlu Soğutma olarak mekanik hizmetler konusunda temiz su, içme suyu ve atık su için tesisat hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Özellikle yaşam alanlarında temiz içme suyu elde edilmesi ve kullanım sonrasında atık suyun uzaklaştırılması için farklı tesisatların kurulmasını sağlıyoruz.

Temiz Su tesisatları binalarda temiz suyu, kullanma yerlerine kadar ileten boru ağına denmektedir. Su tesisatı daireye çıkana kadar, sadece soğuk su şeklinde gelir ama daire içinde bu tesisat iki farklı boru olarak ayrılır. Temiz su tesisatımız iki tanedir. Birisi soğuk su bir diğeri ise sıcak su tesisatıdır. Soğuk su tesisatı, kombinin altına kadar getirilir ve sıcak suya dönüşümü olması için bağlanmaktadır. Buradan gelen su sıcak su tesisatına döner. Bazı durumlarda kombi kullanılmayan evlerde şofbene verilen soğuk su sıcak su dönüşümüne uğrayarak su tesisatında sıcak su için ayrılmış alanda döner.

Atık Su Tesisatı

Kullanım yerlerinden gelen atık suları, binanın 1,0 – 1,5 m. dışına taşıyan boru bölümlerinin toplamına atık su tesisatı denmektedir. Bina içi atık su tesisatı, boru bölümlerinin görevleri dikkate alınarak,

 • Ana boru,
 • Kolon,
 • Kat borusu,
 • Bağlantı borusu,
 • Havalık borusu olmak üzere beş bölümde incelenmektedir.

Atık su hattının döşemesindeki ustalık bir hayli önemlidir. Çünkü atık su tesisatı bir dairenin alt yapısında çok önemlidir. Hata yapma durumunda, bütün pimaşların tekrar değişmesine ya da birçok yerin kırılmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden atık su tesisatınızı yaptırırken ya da yenilerken seçtiğiniz ustaya ve malzemeye çok önem vermeniz gerekmektedir. Neticede bu işlem bir kere yapılacaktır. Aksi takdirde ikinci bir maliyet ve pislikle boşuna uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 

Sıhhi Tesisat  (Atık Su ve Temiz Su) hizmetimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bayramoğlu Soğutma Çalışma Adımları

 • 01

  Keşif

  İşlem yapılacak alanda planlama, keşif ve uygun hizmet planı tasarlıyoruz.
 • 02

  Planlama

  Yapılan planlama sonrasında uygun ekip ve ekipmanları hazırlıyoruz.
 • 03

  Uygulama

  Planlanan projeyi tamamlamak için çalışmalara başlıyoruz.
 • 04

  Teslimat

  Tamamladığımız projemizi söz verdiğimiz tarihte teslim ediyoruz.